4. NIEDZIELA ADWENTU 24 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.
 2. W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy Świętej.
 3. Pasterka dzisiaj o godz. 23.00, serdecznie zapraszamy.
 4. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, podobnie w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, we wtorek, 26 grudnia Msze Św. z poświęceniem owsa w porządku niedzielnym.
 5. W środę, 27 grudnia, w dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, Msze Św. z podawaniem wiernym poświęconego wina o godz. 9.00 i 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16.30, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Zaplanujmy tak te świąteczne dni, by znaleźć chwilę na odwiedzenie naszej parafialnej świątyni i na indywidualną modlitwę i adorację przy żłóbku.
 8. Świece CARITAS są do nabycia w zakrystii, prasa katolicka N. G.N., Misyjne drogi można nabyć w przedsionku kościoła.
 9. Mieszkańcom ul.: Koziogórskiej, Lubelskiej i Wspólnej dziękujemy za wykonanie pięknej dekoracji kościoła i szopki bożonarodzeniowej nawiązującej do hasła roku duszpasterskiego oraz za radosną współpracę przy dekoracji kościoła. Bóg zapłać.
 10. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Obłonie.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii i ofiary składane z racji opłatka. Wszystkim ofiarodawcom i roznoszącym opłatki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 12. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.
 13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • We wtorek, 26 grudnia – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który „pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu” i który za swoją miłość i wierność Chrystusowi jako pierwszy oddał życie.
  • W środę, 27 grudnia – św. Jan Apostoł i Ewangelista, autor czwartej Ewangelii, Apokalipsy i trzech listów, jedyny Apostoł, który umarł śmiercią naturalną.
  • W czwartek, 28 grudnia – św. św. Młodziankowie – niewinne dzieci z Betlejem, zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją władzę i przywileje; dzień ich liturgicznego święta to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

 • Środa – od godz. 11.00 – Bachus 2 ks.
 • Czwartek – od godz. 9.00 – Kozia Góra, Niwa i Osowiec 2 ks.
 • Piątek – od godz. 9.00 – Petryłów i Wólka Petryłowska 2 ks.
 • Sobota – od godz. 9.00 – ul. Chełmska i Topolowa 2 ks.