3. NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności.
 2. Parafia i Regionalne Towarzystwo Gminy Sawin zapraszają na świąteczny kiermasz słodkich wypieków, ozdób i kartek świątecznych, rękodzieła, który odbędzie się w niedzielę 17 grudnia o godz. 13.00 w przytułku.
 3. Msze roratnie celebrowane są w środy o godz. 6.30, w soboty o godz. 7.00. Nowenna do Bożego Narodzenia dzisiaj o godz. 16.40, w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 17.00.
 4. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej (pozostał już zaledwie tydzień). Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód. W polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilię tej uroczystości.
 5. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Msze Św. w kościele o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 (uwaga nie będzie Mszy Św. wieczorem), w kaplicach w porządku niedzielnym. Przeżywanie wieczoru wigilijnego zacznijmy w gronie rodziny czytaniem Ewangelii, wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę do kościoła na godz. 23.00 (nie będzie pasterki w kaplicy). Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę.
 6. Chorych z posługą sakramentalną będziemy odwiedzali w środę od godz. 9.00 (można jeszcze zgłaszać adresy chorych).
 7. Msza Św. w intencji zmarłych od wigilii 2022 r do wigilii 2023 w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 8. Świece CARITAS są do nabycia w zakrystii. Ogień betlejemski będzie w naszym kościele w przyszłą w sobotę w czasie rorat.
 9. Kościół sprzątały P.: Urszula Sołoducha i Teresa Gulajew, za sprzątanie i of. 100zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 10. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Obłonie.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, ofiarę 200 zł zł na potrzeby parafii i ofiary składane z racji opłatka. Wszystkim ofiarodawcom i roznoszącym opłatki serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Anna Wiśniewska l. 74 i +Stanisław Baran l. 73. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…