2. NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
 3. Dzisiaj początek rekolekcji Adwentowych w naszej parafii, będą trwały do wtorku 12XII, nauki rekolekcyjne głosi ks. Karol Godlewski. Szczegółowy program rekolekcji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 4. Świece CARITAS są do nabycia w zakrystii i u dzieci ze Szklonego Koła Caritas.
 5. Przypominamy o Mszach roratnich, które są celebrowane w naszym kościele w środy o godz. 6.30, w soboty o godz. 7.00. (Pamiętajmy o lampionach).
 6. W środę przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.
 7. Parafia i Regionalne Towarzystwo Gminy Sawin zapraszają na świąteczny kiermasz słodkich wypieków, ozdób i kartek świątecznych, rękodzieła, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 17 grudnia o godz. 13.00 w przytułku.
 8. Kościół sprzątał P. Kościelny, za sprzątanie dziękujemy. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Obłonie.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, za of. bezim. 100zł na potrzeby parafii i ofiary składane z racji opłatka. Bóg zapłać.
 11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W środę, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica, ze względu na piękne i duże oczy, którymi ściągała powszechną uwagę przyzywana jest przy chorobach oczu.
  • W czwartek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.