1. NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
 2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratnie, na które serdecznie zapraszamy w środy o godz. 6.30, w soboty o godz. 7.00 (pamiętajmy o lampionach).
 3. Zbiórka ofiar do puszek na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” dzisiaj po Mszach Św.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 5. Od dzisiaj przedstawiciele Rady Duszpasterskiej do rodzin naszej parafii będą przynosili poświęcony opłatek, przyjmijmy ich z życzliwością, u radnych można też uiszczać opłaty za wywóz śmieci z cmentarza za rok 2023, wysokość opłaty 30zł od rodziny.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.
 7. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w kościele o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicach o godz. 11.00. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.
 8. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę 10 XII, będą trwały do 12XII, nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Karol Godlewski. Szczegółowy program rekolekcji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 9. Dekorację świąteczną i szopkę bożonarodzeniową w tym roku wykonują mieszkańcy ul.: Koziogórskiej, Lubelskiej, Wspólnej.
 10. Kościół sprzątali P: Daria Dąbrowska i Mirosław Dmitruk, za sprzątanie i of. 40zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 11. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.
 12. Świece Caritas w cenie: małe 10zł, duże 20zł, kule 25zł są do nabycia od dzisiaj w zakrystii i u dzieci ze Szkolnego Koła Caritas.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. 100zł złożyła rodzina Grzybów. Bóg zapłać.
 14. Obchodzącym urodziny i imieniny w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.
 15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W poniedziałek, 4 grudnia – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia.
  • Również w poniedziałek, 4 grudnia – św. Jan Damasceński, kapłan i doktor Kościoła, wybitny herold prawdy o wniebowzięciu Maryi.
  • W środę, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości.
  • W czwartek, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła, kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych; pszczelarze upatrują w nim swojego wielkiego orędownika.