ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 czerwca 2022 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby Duch Święty umacniał nas swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
 2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie, poświęcenie pól: Łowcza i Kol. Łowcza – również dzisiaj o godz. 14.30.
 4. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Msze Św. w kościele o godz. 9.00, 10.30 i 18.00, w kaplicach o godz. 12.00. Msza Św. z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 10.30. Rodziny i opiekunów prosimy o pomoc chorym i osobom starszym w przybyciu do świątyni.
 5. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania.
 6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
 7. Nabożeństwo czerwcowe w niedziele o godz. 16.40, w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 17.30.
 8. Za sprzątanie kościoła, brzózki i of. 200zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, i za ofiarę na potrzeby parafii złożoną przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;
 • sobota, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.