WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 29 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).
 2. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 3. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tego dnia będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w niedziele o godz. 16.40, w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego oraz  modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 18.00.
  • w piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00.
  • w sobotę Msza Św. ku czci Matki Najświętszej  o godz. 18.00.
 6. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
 7. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.
 8. Poświęcenie pól: Łowcza i Kol. Łowcza – w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.
 9. W poniedziałek 6 czerwca w święto NMP Matki Kościoła w naszej parafii będziemy przeżywali dzień chorego. Msza Św. z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 10.30.
 10. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za oczyszczenie (umycie) płytek na placu kościelnym, wykoszenie trawy wokół kościoła i przy plebanii, za sprzątanie kościoła i piękną dekorację naszej świątyni. Bóg zapłać.
 11. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli: bezim. 100zl. rodz. 200zł. Bóg zapłać.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;
 • piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.