TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego.
 2. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
 3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i 17.00. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 11.30. Przed Mszą Świętą o godz. 11:00 będzie procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.
 4. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 9.00, 10.30 i 17.00. Procesja na cmentarzu o godz. 11.30. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych!
 5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 6. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego w czwartek o godz. 18.00. Pamiętajmy też w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele
 7. W I piątek miesiąca Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00.
 8. W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedziele po sumie.
 10. Kartki wypominkowe i koperty są wyłożone na bocznym ołtarzu.
 11. Kościół sprzątali P: Kazimiera i Albin Jędrak, Teresa Kulawczuk, Halina Głogowska, Bogusław Siwczyk za sprzątanie i chryzantemy dziękujemy. Bóg zapłać.
 12. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kątek.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiarę bezimienną 300zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • piątek, 4 listopada – Święty Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.