TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 3. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła.
 4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 9.00 i 17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach i Msza Św. w kaplicy w Chutczu o godz. 11.00, w Petryłowie o godz. 15.00. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 11 listopada wszystkim wiernym diecezji i wszystkim przebywającym na jej terenie.
 5. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach w niedziele i święta o godz. 16.30, 7 i 8 listopada o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego.
 6. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, a także Światowy Dzień Ubogich.
 7. Kartki wypominkowe i koperty są wyłożone na bocznym ołtarzu.
 8. Kościół sprzątali P.: Ewelina Pacała, Lech Fornal, Jan Kalisio, za sprzątanie, grabienie liści i of. 60zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kątek.
 10. Tygodniki N., G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła, kalendarze w zakrystii.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na budownictwo sakralne w naszej diecezji i za ofiarę bezimienną 100zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

W tym tygodniu patronują nam:

 • czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;
 • piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;
 • sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik.