TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia dziś – po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Pan Bóg daje nam święty czas rekolekcji, jako szansę do odnowienia życia i powrotu do świętości. 
 2. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
 3. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia, również tego dnia o godz. 17.00 wszyscy biskupi na całym świecie w łączności z papieżem Franciszkiem dokonają Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, ten Akt zostanie też dokonany we wszystkich parafiach.
 4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętych. Msze święte w kościele w Sawinie o godzinie 9.00 i 17.00 w Chutczu o 10.30 zaś w Petryłowie o godzinie 12.00.
 5. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych, gorzkie żale w niedziele o godz. 16.30. 
 6. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Dziś czczony jest w Kościele jako patron więźniów oraz pokutujących i nawróconych grzeszników. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia i pamiętali, że „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”.
 7. Za sprzątanie kościoła i ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os, Słonecznego.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i na kwiaty do grobu Pańskiego Bóg zapłać.
 10. Prasa katolicka N., G.N. i Mały G.N. jest do nabycia w przedsionku kościoła, baranki wielkanocne CARITAS w cenie 7 zł są do nabycia w zakrystii. 
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.
 12. Do Pana odszedł w ostatnim tygodniu +Franciszek Tołysz l. 84. Niech Bóg okaże mu swoje miłosierdzie i wprowadzi do krainy życia wiecznego.