TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 1 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
 2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 4. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 5. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny.
 6. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej parafii będą sprawowane jak w niedzielę. Akademia religijno-patriotyczna po Mszy Św. o godz. 8.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego oraz modlitwa o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania o godz. 18.00;
  • w piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00.
  • w sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. 
 8. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 9. Za sprzątanie kościoła dziękujemy Paniom z Osiedla Słonecznego. Bóg zapłać.
 10. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Brzeskiej.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.
 13. Miłosiernemu Panu polecajmy zmarłą +Marię Głuszek l. 69, która w ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;
 • wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;
 • piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.