TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem, aby w tej przyjaźni dalej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.
 2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Dlatego w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.
 3. Roraty w środy o godz. 6.30, w soboty o godz. 7.00. (pamiętajmy o lampionach).
 4. A od piątku, 16 grudnia, zachęcamy do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W naszym kościele będzie śpiewana w dni powszednie po pierwszej Mszy Św. wieczorowej, w przyszłą niedzielę o godz. 16.40.
 5. Montaż słowno-muzyczny pt. „Z kolędą”, który zaprezentują uczestnicy WTZ w Sawinie w przyszłą niedzielę 18 XII po sumie o godz. 13.00 (w kościele). Zapraszamy również na kiermasz wypieków i słodkości Koła Gospodyń Wiejskich z Chutcza i rękodzieła uczestników WTZ w Sawinie. Kiermaszowi towarzyszyć będzie występ dzieci i młodzieży z Gminy Sawin, te wydarzenia odbędą się w Przytułku. Zapraszamy.
 6. Kościół sprzątali P.: Stanisław Bejda, Łucja Kondziela, Krystyna Romaniuk, za sprzątanie dziękujemy. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Chuteckiej.
 8. Świece Caritas są do nabycia u młodzieży przed kościołem, prasa katolicka w przedsionku.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli: Halina Łubkowska 100zl, bezim. 100zl, dziękujemy też za wszystkie ofiary składane z racji opłatka i na wywóz śmieci z cmentarza, dziękujemy tym, którzy podjęli się trudu roznoszenia opłatków. Bóg zapłać. Gdyby były rodziny do które nie mają opłatka prosimy o zgłaszanie się do kancelarii lub zakrystii.

W tym tygodniu patronują nam:

 • Wtorek, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych
 • Środa, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, karmelita, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła.