SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 22 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
 2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
 3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
 4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 5. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
 6. W najbliższą niedzielę w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci kl. III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź dzieci, ich rodziców i najbliższej rodziny w piątek o godz. 16.00.
 7. Poświęcenie pól: Łowcza i Kol. Łowcza – piątek o godz. 19.00, Kozia Góra – niedziela o godz. 18.30.
 8. Tygodniki N. i G. N. oraz miesięcznik Mały G. N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 9. Za sprzątanie i ofiarę na kościół dziękujemy. Bóg zapłać.
 10. O sprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji i of. bezim. 100zl na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
 13. Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli: Monika i James, dziękując im za kwiaty pomódlmy się za nowożeńców…

 

W tym tygodniu patronuje nam:

 • czwartek, 26 maja – Święty Filip Nereusz, kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.