SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
 2. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów.
 3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.
 4. Poświęcenie pojazdów i kierowców z racji Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św.
 5. Kościół sprzątali P.: Mariola i Gabriel Gałat, Halina i Andrzej Łolik, za sprzątanie, kwiaty i of. 60 zł dziękujemy. Bóg zapłać. Panu Hubertowi Wicińskiemu dziękujemy za przywiezienie piachu. Bóg zapłać.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Zielonej.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. bezim. 200 zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 8. Prasa katolicka N. i G.N. jest do nabycia w przedsionku kościoła.
 9. Zapowiedzi: Adrian Mikitiuk z Serniaw par. tut. i Patrycja Troć z Konstantynówki par. Hańsk zap. – II
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • – piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;
 • – sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.