ŚWIĘTEGO SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA 26 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany (Dz 7,54-60). Zbudowani jego wzorem, starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.
 2. W oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy kolejne święta. Jutro, 27 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę, Msze Św. z podawaniem wiernym poświęconego wina o godz. 9.00 i 17.00 a w środę, 28 grudnia, Świętych Młodzianków Męczenników. Właśnie tego dnia w osobistych modlitwach pamiętajmy o dzieciach nienarodzonych. Jest to bowiem Dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.
 3. W piątek, 30 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Zachęcamy do licznego i właśnie rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska jest dla nas wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę.
 4. W sobotę, 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 6. Za sprzątanie i świąteczną dekorację kościoła oraz za wykonanie pięknej i symbolicznej szopki bożonarodzeniowej dziękujemy mieszkańcom Osiedla Słonecznego. P. Marianowi Sobolewskiemu dziękujemy za ofiarowane choinki do kościoła. Panom Arturowi Suchonos, Wiesławowi Sawka, Piotrowi Baran i jego tacie dziękujemy za pracę przy wycince trzech drzew na cmentarzu. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz KUL i za of. 200zł złożoną na potrzeby parafii przez rodzinę Suchoniów. Bóg zapłać.
 9. W tym tygodniu w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Porządek wizyty duszpasterskiej:
  • Środa – od godz. 9.00 2 ks. – Kozia Góra, Niwa i Osowiec
  • Czwartek – od godz. 9.00 2 ks. – Aleksandrówka, Serniawy i Serniawy Kolonia
  • Piątek – od godz. 9.00 2 ks. – Petryłów i Wólka Petryłowska
  • Sobota – od godz. 9.00 2 ks. – ul. Wygon.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Jan Hamziuk l. 87, jego pogrzeb jutro o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…