SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
  2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
  3. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.
  4. Zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego trwa do 3 marca 2022r., miejsce zbiórki plac przy plebanii, przychód z tej zbiórki jest wsparciem dla Polskich Misjonarzy.
  5. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z Osiedla Słonecznego (ul. Lipowa).
  6. Tygodniki katolickie N., G. N. i Mały G. N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
  7. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie, na potrzeby parafii ofiarę. Bóg zapłać.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
  9. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana + Teresa Wojciechowska l. 89. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 W tym tygodniu patronuje nam:

  • środa, 23 lutego – Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.