SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej. Zbiórka ofiar do puszek dzisiaj po Mszach Św. na „MIVA POLSKA”.
 2. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów dzisiaj po Mszach Św.
 3. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
 4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
 5. Zbiórka ofiar do puszek w przyszłą niedzielę po Mszach św. na rzecz Rady Duszpasterskiej.
 6. Kościół sprzątały Panie: Krystyna Błaszczuk, Renata Zielińska, Franciszka Misiura, za sprzątanie, kwiaty i of. 60zł dziękujemy. Bóg zapłać. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Zielonej.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. 50zł na potrzeby parafii złożoną przez P. Jarosława Rychtera. Bóg zapłać.
 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;
 • poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;
 • wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
 • piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.