PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2022

GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
 2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek dzieci o godz. 16.00, dorosłych o godz. 18.00 i na gorzkie żale w niedziele o godz.16.30.
 3. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
 4. W niedzielę, 13 marca, przypada kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.
 5. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach od 20marca do 22 marca. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
 6. Grób Pański i dekorację świąteczną przygotowują mieszkańcy ul. Kątek i Ogrodowej, od dzisiaj można też składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła of. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os, Słonecznego.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i na rzecz uchodźców z Ukrainy, serdecznie dziękujemy za ten dar serca. Bóg zapłać.
 10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie + Celinę Majówka l. 85 i +Ewelinę Fałczyńską l. 86. Wypraszajmy zmarłym łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 12. W KOŚCIELE NIE MA LIMITU OSÓB (maseczki wciąż obowiązują).