PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dzisiaj – po trudnym okresie pandemii, która mocno zakłóciła znaną nam wcześniej rzeczywistość, a co też zaowocowało znacznym wzrostem liczby wiernych, którzy nabrali dystansu, nie powrócili do dawnych praktyk religijnych, nawet do obowiązkowego udziału w niedzielnej Mszy Świętej – jeszcze głębiej oczami wiary powinniśmy spojrzeć na Kościół. Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. To wielka łaska, bo we wspólnocie wiary łatwiej nam podążać do ostatecznego celu. Tym bardziej powinniśmy dobrze zrozumieć często powtarzaną w Credo prawdę: Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół…
 2. Dzisiaj rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Właśnie ten czas dobrze wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Dzisiaj ofiary zebrane do puszek przeznaczone są na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszym kościele w środy o godz. 6.30 i w soboty o godz. 7.00, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele, małe 10zł, duże 20zł.
 4. Dzisiaj jest obchodzony dzień cudownego medalika, od przedstawicieli Legionu Maryi można otrzymać gratisowo tenże medalik.
 5. Od dzisiaj przedstawiciele Rady Duszpasterskiej będą do rodzin naszej parafii przynosić poświęcony opłatek, przyjmijmy ich z życzliwością ofiary z racji opłatka będą przeznaczone na wymianę pokrycia dachowego na budynkach gospodarczych, u radnych będzie można uiszczać opłaty za wywóz śmieci z cmentarza za rok 2022 w wysokości 20zł od rodziny.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.30 . W pierwszy piątek miesiąca Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00. W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.30.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 8. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę 4XII, będą trwały do 6XII, nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Jerzy Król. Szczegółowy program rekolekcji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 9. Dekorację świąteczną i szopkę bożonarodzeniową w tym roku wykonują mieszkańcy Osiedla Słonecznego.
 10. Kościół sprzątały P.: Elżbieta Bebko, Bożena Oleszczuk, Katarzyna Szoda, za sprzątanie i dekorację adwentową naszego kościoła dziękujemy. Bóg zapłać.
 11. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Ogrodowej.
 12. Tygodniki N., G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. 50zł złożył P. Jarosław Rychter. Bóg zapłać.
 14. Wybory do Rady Duszpasterskiej odbędą się w przyszłą niedzielę, lista kandydatów dostępna jest w gablocie i w kancelarii. Serdecznie dziękujemy za podane propozycje, zostały uwzględnione te z liczniejszym poparciem. Na kartach do głosowania piszemy nazwisko i imię tylko dwóch osób. Karty można wypełnić w domu i wrzucić je do urny, będzie też możliwość wypełnienia kart w kościele.

W tym tygodniu patronują nam:

 • Środa, 30 listopada – św. Andrzej Apostoł,  brat św. Piotra Apostoła. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie, stąd jest bardzo czczony w Kościołach wschodnich (święto).
 • Sobota, 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).