PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
 2. Droga krzyżowa ulicami: Kościelną, Stodoły, Spokojną i zakończenie na cmentarzu dzisiaj o godz. 16.45. Gorzkie żale   o godz. 15.30, a Msza Św. wieczorowa o godz. 16.00.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.
 5. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej dzieci o godz. 16.00, dorosłych o godz. 18.30.
 6. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy przed świętami pragną wyspowiadać się  i przyjąć Komunię Św.
 7. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
 8. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.
 9. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kościół Paniom z Osiedla Słonecznego. Bóg zapłać.
 10. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os, Słonecznego.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. Na kwiaty do grobu Pańskiego of. złożyli: bezim. 50zł, 50zl, bezim. 50zł, bezim. 50zł, bezim. 50zł, rodz.  50zł, 50zł, na potrzeby parafii of. złożyli: rodz. 100zł, bezim. 200zł.  Bóg zapłać.
 12. Prasa katolicka N., G.N. jest do nabycia w przedsionku kościoła, baranki wielkanocne CARITAS po 7zl można nabyć przed kościołem.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.