PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 15 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
  2. Odpust ku czci Św. Izydora w kaplicy w Chutczu i poświęcenie pól dzisiaj. Suma odpustowa o godz. 14.00. Wierni gromadzący się na modlitwie w kaplicy i my duszpasterze serdecznie zapraszamy.
  3. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
  4. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka.
  5. Poświęcenie pól: Sawin – piątek godz. 19.00, Serniawy – sobota godz. 19.00, Petryłów i Wólka Petryłowska – niedziela godz. 14.30.
  6. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w niedziele o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 18.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
  7. Rodzicom dzieci rocznicowych dziękujemy za sprzątanie i dekorację kościoła, za dokładne wykoszenia trawy wokół kościoła i całego terenu przy plebanii. Bóg zapłać.
  8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.