ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi. Posileni na Świętej Wieczerzy wykorzystajmy dobrze czas dany nam przez Boga.
 2. Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.
 3. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.
 4. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia w kościele o godz. 9.00 i 17.00,w kaplicach: w Petryłowie o godz. 11.00, w Chutczu o godz. 15.00.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
 6. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.
 7. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki dzieci o godz. 16.00, dorosłych o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo gorzkich żali w każdą niedzielę o godz. 16.30.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego a także modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 17.30;
  • w piątek Msze Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.00
  • w sobotę Msza Św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.
 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 2. Zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego trwa do 3 marca do godz. 13.00, miejsce zbiórki plac przy plebanii.
 3. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 4. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Osiedla Słonecznego.
 5. Tygodniki katolickie N., G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 6. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.
 8. W ostatnim czasie Bóg wezwał do siebie z naszej wspólnoty +Wandę Zbarachewicz l. 65. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

W tym tygodniu patronuje nam:

 • sobota, 4 marca – Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi.