DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
 2. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.
 3. Kościół sprzątały Panie: Klara Strehlow z mamą,,  kwiaty  i  50zł ofiarowały: Krystyna Uryn, Urszula Paliwoda, Janina Mroczek, Anna Koszuk. Za sprzątanie, kwiaty i ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
 4. O sprzątanie kościoła prosimy   rodziny z ul. Kościelnej.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii ofiary złożyli: Roman Kraszewski 200zł, rodz. Grzybów 100zł, bezim. 50zł. Bóg zapłać. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie uroczystości odpustowej na cmentarzu i w kościele serdecznie dziękujemy, Radzie Duszpasterskiej dziękujemy za przygotowanie poczęstunku, Panu Sławkowi Krzeszczykowi dziękujemy za pomoc w wywiezieniu śmieci BIO z cmentarza. Bóg zapłać.
 6. Tygodnik G.N jest do nabycia w przedsionku kościoła.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
 • wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
 • środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;
 • czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.