DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.
 3. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. W tym dniu naszym ojcom żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym – wieczną nagrodę.
 4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.
 6. Msze Św. z racji zakończenia roku szkolnego: w Sawinie w czwartek o godz. 8.00, w Petryłowie w piątek o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców oraz rodziców, aby podziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
 7. Do najbliższego czwartku przeżywamy oktawę Bożego Ciała, po Mszy Św. o godz. 18.00 procesja dookoła kościoła. Nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną.
 8. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek o godz. 18.00, po Mszy Św. procesja do czterech ołtarzy ulicami: Brzeską, Przechodnią i Kościelną. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Tak jak w Boże Ciało zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Radę Duszpasterską prosimy o pomoc w organizacji procesji, strażaków prosimy o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom procesji. Po procesji poświęcenie wianków.
 9. Za sprzątanie, kwiaty do kościoła oraz ofiarę 80 złotych dziękujemy. Bóg zapłać.
 10. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i na potrzeby parafii of. złożyli: bezim. 100zł,  100zł, 300zł. pracownikom U.G. dziękujemy za posprzątanie ulic na procesję, oraz za podłączenie zlewozmywaka. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

 • wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga, patron młodzieży studiującej.