DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem. Ofiary składane dzisiaj do puszek po mszach św. przeznaczone są na świetlice Caritas.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte z błogosławieństwem ziarna siewnego tego dnia w kościele o godz. 9.00 i 18.00. w Petryłowie o godz. 10.30, w Chutczu o godz. 16.30.
 4. Ministrantów zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie formacyjne we wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00.
 5. Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców w przyszłą niedzielę 11 września po mszy Św. o godz. 17.00.
 6. Kościół sprzątały P.: Elżbieta Sawicka i Elżbieta Kowalska za sprzątanie i of. 60zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. 200zł złożyli Monika i Krzysztof Suchoń. Bóg zapłać.
 9. Tygodniki Niedziela (z dodatkiem w cenie 10zł) i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 10. Nowożeńcom Karolinie i Markowi oraz wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.
 11. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie + Piotra Wojciechowskiego l.60. Niech nasza modlitwa pomoże zmarłemu w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.