DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
 2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
 3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
 4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w niedziele o godz. 16.30 w dni powszednie o godz. 17.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, niech modlą się na różańcu w domu.
 5. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca, Msza Św. o godz. 17.00.
 6. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę w czasie nabożeństwa różańcowego.
 8. W przyszłą niedzielę, 02 października, po mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do Bierzmowania i rodziców.
 9. Otwarcie wyremontowanego przytułku i promocja książki w przyszłą niedzielę 2 października rozpocznie się Mszą Św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 10. Kościół sprzątali: P.: Alicja Kendzierawska, Elżbieta Duda i Zbigniew Stefaniak za sprzątanie i of. 80zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 11. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej lub Przechodniej.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie i za of. bezim. 500zł na potrzeby parafii Bóg zapłać.
 13. Tygodniki N., G.N. i Mały G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła. Kalendarze maryjne w cenie 8 zł do nabycia w zakrystii.
 14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.
 15. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie + Zdzisława Domańskiego l. 67 Niech miłosierny Bóg da mu udział w światłości wiekuistej. Wieczny odpoczynek …

W tym tygodniu patronują nam:

 • wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;
 • środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;
 • czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;
 • piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata),
 • sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.