DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
 2. Otwarcie wyremontowanego przytułku i promocja książki o przytułku dzisiaj o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj w czasie nabożeństwa różańcowego.
 4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w niedziele o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 17.30.
 5. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
 6. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
 7. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
 8. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego oraz modlitwa o uświęcenie kapłanów w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00.
 9. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca, Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00.
 10. Kościół sprzątały P.: Wiesława Kostowska i Marta Kowalska, za sprzątanie i of. 20zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 11. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej lub Przechodniej.
 12. Tygodniki N., G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła, kalendarze w zakrystii.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby parafii of. 100zł złożył P. Marian Sobolewski. Bóg zapłać.
 14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.
 15. W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Leokadia Gdak l. 95 i + Jadwiga Kaniewska l. 68. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…