DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 PAŹDZIERNIKA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania. Zbiórka ofiar do puszek na PDDM dzisiaj po Mszach Św.
 2. Msza Św. zbiorowa i ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w czwartek 13 października o godz. 19.00.
 3. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.
 4. Film pt. Fatima w reż. Marco Pontecorvo z prawdziwymi i poruszającymi wydarzeniami o objawieniach fatimskich, będzie można obejrzeć w piątek 14 października o godz. 19.00 w sali G.O.K. w Sawinie. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy. Wstęp wolny.
 5. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.
 6. Recital gitarowy z poezją śpiewaną pt. „Jesienne inspiracje” w wykonaniu P. Andrzeja Sobolewskiego odbędzie się w sobotę 15 października o godz. 18.30 i w niedzielę 16 października o godz. 13.00 w Przytułku w Sawinie. RTGS serdecznie zaprasza, oprócz strawy dla ducha zapewnia gorącą herbatkę z malinami, coś słodkiego i miły nastrój.
 7. XXII Dzień Papieski będziemy obchodzili w najbliższą niedzielę, 16 października. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
 8. Nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni w niedziele o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 17.30. Zapraszamy.
 9. Kartki wypominkowe i koperty są wyłożone na bocznym ołtarzu.
 10. Kościół sprzątali Panowie: Roman Kowalski i Zbigniew Kądziela, za sprzątanie, kwiaty i of. 50zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 11. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.
 12. Tygodniki N., G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na misje (Papieski Fundusz Rozkrzewiania Wiary) i za ofiarę bezimienną 200zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.
 15. W ostatnim tygodniu przeszedł do wiecznej ojczyzny + Andrzej Woźniak l. 62, polecajmy go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…