DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł. Zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej” dzisiaj po mszach św.
 2. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda.
 3. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Msze Święte w Sawinie o godz. 8.00, w Petryłowie o godz. 9.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
 4. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 5. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego oraz modlitwa o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania w czwartek o godz. 18.00.
 6. W pierwszy piątek miesiąca Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00.
 7. W I sobotę września Msza Św. i nabożeństwo do Matki Bożej o godz. 18.00.
 8. Msza Św. na Podchyliniu w intencji Kombatantów I Drezdeńskiego Korpusu Pancernego w przyszłą niedzielę 4 września o godz. 14.00.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 10. Kościół sprzątali P.: Dorota i Adrian Celińscy. za sprzątanie, dekorację kościoła, wykoszenie trawy wokół kościoła i of. 200 zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 11. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne  rodziny z ul. Kościelnej.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli: bezim. 500zł, Agnieszka i Zbigniew Szczablewscy 200zł, Jarosław Rychter 50zł, P. Łukaszowi M. dziękujemy za gratisowe wykonanie i zamontowanie słupka ochronnego przed murkiem, P. Piotrowi dziękujemy za gratisowe wywiezienie gruzu, a P. Hubertowi W. za gratisowe przywiezienie betonu na balkony.  Bóg zapłać.
 13. Tygodniki N., G.N. i Mały G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 14. Wszystkim świętującym w tym tygodniu imieniny i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką oraz obdarza  was radością i pokojem.
 15. W minionym tygodniu odszedł z tego świata + Zdzisław Janczak l. 71. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…