DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
 3. Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców dzisiaj po mszy Św. o godz. 17.00.
 4. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo fatimskie we wtorek o godz. 19.00 (przynieśmy lampiony).
 5. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 6. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.
 7. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę.
 8. Kościół sprzątały P.: Marta Skrzyńska i Mariola Milkowska za sprzątanie i ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 10. Tygodniki N. i G. N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

W tym tygodniu patronują nam:

 • wtorek, 13 września – Święty Jan Chryzostom biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;
 • piątek, 16 września – Święci Korneliusz papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.