DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na „Krajowy Fundusz Misyjny”<Ad gentes>.
  2. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
  3. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 18.00, gorzkie żale w niedziele o godz. 16.30.
  4. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
  5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę 20 marca, nauki rekolekcyjne wygłosi ks. kan. Jan Karaś. Program rekolekcji: w niedzielę w porządku niedzielnym, poniedziałek i wtorek Msze Św. z naukami w Sawinie o godz. 9.00, 15.30 i 17.00, w kaplicach: w Chutczu godz. 10.30, Petryłów godz. 12.00, we wtorek dzień sakramentu pokuty i pojednania, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Św.
  6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kościół oraz do Grobu Pańskiego.
  7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os, Słonecznego.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.