DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, 24 kwietnia 2022 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 14.00 suma odpustowa w kaplicy w Petryłowie.
 2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą grupy charytatywne czy Szkolne Koła Caritas oraz obchodzony dziś po raz pierwszy „DZIEŃ DOBRA” Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej archidiecezji.
 3. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.
 4. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.
 5. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945).
 6. Za tydzień przypada kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os, Słonecznego.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli: bezim. 100zł, rodz. 100zł, i of.100zł. Bóg zapłać.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
 11. Wczoraj podczas uroczystości pogrzebowych pożegnaliśmy: + Elżbietę Łubkowską l. 61 i + Reginę Wosk l. 79. Niech Maryja, Matka miłosierdzia, wyprosi im łaskę przebaczenia grzechów i oglądania Bożego oblicza w niebie.