DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).
 2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.
 3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
 4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
 5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Stodoły.
 7. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i za of. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 9. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Zaprosiło nas w tym roku ok. 85% rodzin naszej parafii. Tym wszystkim, którzy nas przyjęli i którzy uczestniczyli w Mszach Świętych z racji kolędy serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za życzliwość i otwarte serca, za gościnność i posiłki, za chwile rozmowy i wspólną modlitwę, za ofiary składane z racji kolędy, które zostaną przeznaczone na wymianę okien w kaplicy w Petryłowie, dziękujemy za odwagę i wszelkie dobro jakie się dokonało w czasie odwiedzin kolędowych. Wszystkim składamy jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać. Jeśli są rodziny, które z jakiegoś powodu nie mogły być obecne, a chcą odwiedzin kapłana można umówić się indywidualnie.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;
 • środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;
 • piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica