DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu i rekolekcje. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 4. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w czwartek 8 grudnia. Msze Św. w kościele o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicach o godz. 11.00, ofiary składane na tacę są przeznaczone na „Fundusz Obrony Życia”.
 5. Roraty w środy o godz. 6.30, w soboty o godz. 7.00 (pamiętajmy o lampionach).
 6. Program rekolekcji adwentowych jest dostępny na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii, w poniedziałek i we wtorek nauki rekolekcyjne w kościele o godz. 9.00 – dorośli, 12.00 – dzieci, 17.00 – dorośli, w kaplicach: Petryłów godz. 10.30, Chutcze godz. 15.30, we wtorek dzień spowiedzi. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Św.
 7. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy pragną przed świętami być u spowiedzi i przyjąć Komunię Św.
 8. W sklepach w Sawinie są specjalne kosze, w których można złożyć jako dar dla potrzebujących trwałe produkty żywnościowe i słodycze, przed świętami młodzież ze Szkolnego Koła Caritas i Panie z grupy charytatywnej przekażą je biednym.
 9. Za sprzątanie kościoła dziękujemy Panom: organiście Adrianowi i kościelnemu Piotrowi. Bóg zapłać. Panu Adrianowi dziękujemy za wykonanie pięknych urn wyborczych.
 10. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Ogrodowej.
 11. Świece Caritas są do nabycia u młodzieży przed kościołem, kalendarze w zakrystii.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. bezim. 200zł na potrzeby parafii, z racji opłatka mieszkańcy Bachusa złożyli of. 850zł, na wywóz śmieci 340zł. Bóg zapłać.
 13. Dzisiaj wybory do Rady Duszpasterskiej. Na kartach do głosowania piszemy nazwisko i imię tylko dwóch osób z listy. Karty, długopisy i urny są na bocznych ołtarzach.

W tym tygodniu patronują nam:

 • Wtorek, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku;
 • Środa, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku.