CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
 2. Msze Św. wieczorowe w dni powszednie po zmianie czasu o godzinie 17.30 i 18.00.
 3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca, Msze Św. o godz. 7.30 i 17.30, droga krzyżowa o godz. 18.00.
 4. Msza Św. w pierwszą sobotą miesiąca i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00.
 5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II.
 6. Droga krzyżowa ulicami: Kościelną, Stodoły, Spokojną i zakończenie na cmentarzu w najbliższą niedzielę 3 kwietnia. Początek o godz. 16.45. Prosimy Panów strażaków o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom nabożeństwa. Gorzkie żale w przyszłą niedzielę   o godz. 15.30, a Msza Św. wieczorowa o godz. 16.00.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os, Słonecznego.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i do grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 11. Prasa katolicka N., G.N. jest do nabycia w przedsionku kościoła, baranki wielkanocne CARITAS w cenie 7 zł są do nabycia w zakrystii.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.
 13. W ostatnim tygodniu do domu Ojca odeszli +Albina Budzyńska l. 87 i +Franciszek Wójtowicki l. 81. Niech Dobry Bóg okaże im miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.