CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym seminarium.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. Zbiórka ofiar do puszek na rzecz Caritas w ramach Wakacyjnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Nadzieja Radości” dzisiaj po Mszach Św.
 4. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną.
 5. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej (przynieśmy lampiony).
 6. Rocznica I Komunii Św. dzieci kl. IV w sobotę, 14 maja, w święto Świętego Macieja Apostoła o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek o godz. 17.00.
 7. Odpust ku czci Św. Izydora w kaplicy w Chutczu i poświęcenie pól w przyszłą niedzielę 15 maja br. Suma odpustowa o godz. 14.00. Wierni gromadzący się na modlitwie w kaplicy i my duszpasterze serdecznie zapraszamy. Prosimy też o zgłaszanie terminów poświęcania pól w poszczególnych miejscowościach.
 8. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 16.30.. Serdecznie zapraszamy.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
 10. O sprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci rocznicowych.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyli: bezim. 100zł, bezim. 200zł. Bóg zapłać.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.
 13. W minionym tygodniu odszedł do Pana: + Henryk Pustelnik l. 81. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…