CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na pomoc trędowatym.
 2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem świec w kościele o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicach o 11.00. Świece gromnice są do nabycia w zakrystii.
 3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego i Msza Św, zbiorowa oraz modlitwa o uświęcenie kapłanów  o godz. 17.30;
  • w piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00;
  • w sobotę Msza Św. o godz. 17.30.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła of. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Stodoły.
 8. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 9. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 10. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;
 • sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.