CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem.
 2. Roraty w środę o godz. 6.30, w sobotę o godz. 8.00.
 3. Nowenna do Dzieciątka Jezus w naszym kościele będzie śpiewana dzisiaj o godz. 16.40, w środę i sobotę po roratach, w pozostałe dni po pierwszej Mszy Św. wieczorowej.
 4. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej w nocy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 5. Zaś w Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego i w samą uroczystość w naszej parafii będzie następujący porządek Mszy Świętych: w sobotę pasterka w Chutczu o godz. 21.00, w kościele o godz. 23.00. Pozostałe Msze Św. w porządku niedzielnym.
 6. Montaż słowno-muzyczny pt. „Z kolędą”, który zaprezentują uczestnicy WTZ w Sawinie dzisiaj po sumie o godz. 13.00. Zapraszamy również do Przytułku na kiermasz wypieków i słodkości Koła Gospodyń Wiejskich z Chutcza i rękodzieła uczestników WTZ w Sawinie. Kiermaszowi towarzyszyć będzie występ dzieci i młodzieży. Zapraszamy.
 7. Kościół sprzątały P.: Zofia Płocienniak, Helena Płocienniak, Halina Kicińska, Zofia Wachulska, Halina Zagajewska, za sprzątanie i of. 100zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 8. Szopkę i dekorację świąteczną kościoła przygotowują mieszkańcy Os. Słonecznego.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, dziękujemy też za wszystkie ofiary składane z racji opłatka i na wywóz śmieci z cmentarza, dziękujemy tym, którzy podjęli się trudu roznoszenia opłatków. Bóg zapłać. Gdyby były rodziny, które nie mają opłatka prosimy o zgłaszanie się do kancelarii lub zakrystii.
 10. Prasa katolicka N. G.N. i Mały G.N. jest do nabycia w przedsionku kościoła.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Maria Ilczuk l. 62, +Dariusz Kałużny l. 57, +Leokadia Powaga l. 81. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…