ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 23 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś  uroczystość  Zesłania  Ducha  Świętego. W  historii    Kościoła   dzień Pięćdziesiątnicy  był  punktem zwrotnym: obdarzeni  darami  Ducha  Świętego  apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny. Dzisiaj poświęcenie pól w Serniawach  o godz. 15.00.
  2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. W naszej parafii „Dzień Chorego” Msza Św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 10.30. prosimy o pomoc osobom chorym i starszym w przybyciu do kościoła. Pozostałe Msze Św. w kościele o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicach o godz. 12.00. Jutro poświęcenie pól w Sawinie o godz. 19.00.
  3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. W czasie nabożeństwa majowego w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.
  4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
  5. W przyszłą niedzielę dzieci klas III Przystąpią do I Komunii Świętej w czasie Mszy Świętej o godz. 10.00. Msza Św. w kaplicy w Chutczu o godz. 8.30, w kaplicy w Petryłowie o godz. 12.00.
  6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarował brzózki, za wszystkie prace na rzecz parafii serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  7. O sprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. i of. bezimienne 100zł i 100zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Fraciszek Balcerek l. 92. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…