WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 15 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.
 2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.
 3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, piękne kwiaty i of. 50zł. Bóg zapłać.
 4. O sprzątanie kościoła prosimy  kolejne rodziny z ul. Koziogórskiej.
 5. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę na rzecz Caritas Bóg zapłać.
 6. Tygodniki N. i G. N.. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 8. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła + Helena Nowosad l. 75. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 9. W tym tygodniu patronują nam:
 • we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;
 • w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;
 • w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.