TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.
 2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na rzecz CARITAS jako pomoc osobom bezdomnym i ubogim.
 3. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 4. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Wygon.
 5. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji. Bóg zapłać. Dziękujemy za prace naprawcze przy szpitaliku. Bóg zapłać.
 6. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Tadeusz Suchonos l. 68, + Mieczysław Bisko l.54, + Jacek Werema l.49. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 9. W tym tygodniu patronują nam:
 • w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;
 • w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;
 • w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.