TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.
 2. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy do modlitwy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
 3. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe na poszczególne dni i koperty są wyłożone na bocznym ołtarzu.
 4. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. w kościele o godz. 8.00, 9,30 i 17.00 ( nie będzie Mszy w kaplicach). Procesja na cmentarzu parafialnym o godz. 11,00, a po niej o godz. 11.30 Msza Święta za zmarłych. 2 listopada w Dzień Zaduszny Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Procesja na cmentarzu o godz. 11.00.
 5. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 6. Za sprzątanie kościoła i chryzantemy dziękujemy. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, i na potrzeby parafii. Za wykonaną pracę przy kościele składy podziękowanie. Bóg zapłać.
 9. Tygodniki N. i G.N. i Mały G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła, a kalendarze maryjne na rok 2022 są do nabycia w zakrystii.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł +Ryszard Dudyk l. 55. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 12. 28 października patronują nam: – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz,