TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 3. Zbiórka ofiar do puszek na „Pomoc Kościołowi w potrzebie” dzisiaj po Mszach Św.
 4. Przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 5. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00.
 6. W niedziele 7, 14, 21 listopada i w Święto Niepodległości różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 16.30, jutro 8XI o godz. 17.30.
 7. Za sprzątanie kościół dziękujemy. Bóg zapłać.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.
 9. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę i of.  na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 10. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: +Paweł Misan l. 90, +Michał Pilarski l. 82, +Czesław Kiszowara l. 92, +Maria Kotiun l. 76. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
 • w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;
 • w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;
 • w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;
 • w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.