TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 12 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.
 3. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
 4. Nowenna do Bożego Narodzenia od czwartku 16 grudnia będzie śpiewana w dni powszednie po Mszy Św. o godz.17.00, w niedzielę o godz. 16.45.
 5. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 6. Msze Święte roratnie w środy o godz. 6.30, w soboty o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.
 7. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy przed świętami pragną być u spowiedzi i przyjąć Komunię Świętą.
 8. Za sprzątanie kościoła i of. dziękujemy. Bóg zapłać.
 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.
 10. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, i ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać. Dziękujemy też ofiary składane z racji opłatka, a osobom roznoszącym opłatek jesteśmy wdzięczni za podjęty trud. Bóg zapłać.
 11. Tygodniki N. z kalendarzem ( w cenie 8zł) i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła, świece wigilijne CARITAS w zakrystii.  (małe 7zł, duże 18zł)
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.
 13. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana +Krystyna Suchoń l. 75, jej pogrzeb jutro o godz. 13.30 . Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281 – 304), dziewica i męczennica;
 • wtorek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.