SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.
 2. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.
 3. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów. Pamiętajmy też, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.
 4. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Papieża Franciszka będzie obchodzony w Kościele pierwszy raz w przyszłą niedzielę.
 5. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kościół. Bóg zapłać.
 6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Lubelskiej (Niwy).
 7. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 8. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Kazimiera Kozak l. 72, jej pogrzeb we wtorek o godz. 14.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 11. W tym tygodniu patronują nam:
 • w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;
 • w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;
 • w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.