SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”.
 2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy z Polski. Można też nabyć breloki ze Św. Krzysztofem w cenie 3 zł.
 3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 5. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
 6. Kościół sprzątały Panie z ul. Niwa, za sprzątanie i ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Wspólnej.
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
 9. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 10. Wszystkim babciom i dziadkom oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Władysław Wosk l. 86 , jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 12. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;
 • w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;
 • w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.