PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 5 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

  1. Nowenna  do Miłosierdzia Bożego w tym tygodniu po Mszy Św. o godz. 18.00.
  2. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego. Odpust w kaplicy w Petryłowie. Suma odpustowa o godz. 14.00.
  3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i of. 30zł. Bóg zapłać.
  4. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.
  5. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w czasie Triduum Paschalnego i w czasie świąt. Na potrzeby parafii została złożona of. 100zł; na kwiaty do grobu Pańskiego ofiary złożyli: bezim. 50zł, 50zł, bezim. 50zł,  bezim 20zł,  Bóg zapłać.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Stanisław Kozak l. 75, Witold Dąbrowski l.86 jego pogrzeb w czwartek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…