PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2021

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na Wielkopostne Dzieło Pomocy ”JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA”.
  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.30 gorzkie żale. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  3. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne odbędą się w dniach od 7 do 9 marca. Poprowadzi je ks. Prałat Sławomir Laskowski. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
  4. Dekorację świąteczną i grób Pański przygotowują w tym roku mieszkańcy ul. Chuteckiej.
  5. Dziękujemy za sprzątały i dekorację kościół . Bóg zapłać.
  6. O sprzątanie kościoła w sobotę prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.
  7. Tygodniki katolickie N. i G.N. oraz Mały G.N.są do nabycia w przedsionku kościoła.
  8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie i za of. bezim. 200zl na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: +Kazimiera Różalska l. 92. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dodaj komentarz