PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
 2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; W naszym kościele będą one celebrowane w środy o godz. 6.30, w soboty o godz. 7.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 4. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego, i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.30;
  • w piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00;
  • w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.30.
 1. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. W naszej wspólnocie będą one miały miejsce w dniach 5-7 grudnia. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni możemy skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana.
 2. Dekorację świąteczną i szopkę bożonarodzeniową w tym roku przygotowują mieszkańcy ul. Kościelnej.
 3. Przedstawiciele Rady Duszpasterskiej od dzisiaj będą przynosić do naszych domów poświęcony opłatek, ofiary składane z racji opłatka będą przeznaczone na dokończenie prac remontowych przy szpitaliku, jak co roku u Radnych będzie można też uiszczać opłaty za wywóz śmieci z cmentarza za 2021r. Opłata roczna 20zł od rodziny ( w tym roku parafia zapłaciła za śmieci już 23000 zł).
 4. Pan Ryszard Sawka 30 listopada kończy prawie pięćdziesięcioletnią posługę dla naszej wspólnoty na cmentarzu parafialnym, za poniesiony trud, troskę o porządek na cmentarzu i służenie rodzinom przeżywającym ból rozstania z najbliższymi i za ostatnią posługę wielu zmarłym bardzo serdecznie dziękujemy. Niech Dobry Bóg Panu Rysiowi udziela obfitości łask na zasłużonej emeryturze. P. Rysio będzie jeszcze dalej pełnił posługę kościelnego. Obowiązki na cmentarzu po P. Rysiu od 1 grudnia przejmuje Pan Piotr Baran mieszkający przy ul. Podgrabowej.
 5. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.
 6. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożył P. Ryszard. Bóg zapłać.
 7. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła, świece wigilijne CARITAS w zakrystii.
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.
 9. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca: +Zofia Jurek l. 90, +Bożenna Kisiel l. 66, +Bronisław Szczablewski l.90, +Jadwiga Korpul l. 81 jej pogrzeb w poniedziałek godz. 11.00, +Maria Siemiak l. 87 jej pogrzeb we wtorek godz.10.00, Henryka Zdunkowska l. 64 jej pogrzeb w środę godz. 13.00. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • wtorek, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;
 • piątek, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;
 • sobota, 4 grudnia – Święta Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.