PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 2 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 18.30, a w niedziele i święta o godz. 16.30 w zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele i kaplicach w porządku niedzielnym.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.
 6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00.
 7. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Objazdowej.
 8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę., na potrzeby parafii of. złożyli bezim. 100zł, bezim. 100zł, bezim. 200zł. Bóg zapłać.
 9. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w przedsionku kościoła.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;
  • w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);
  • w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności +Halina Krajewska l. 62 Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…