PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 lutego 2021

  1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.
  2. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.
  3. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
  4. Kościół sprzątały Panie z ul. Chełmskiej, stroiki ofiarowali seniorzy z Dziennego Domu „Przystań” w Sawinie, za sprzątanie i stroiki dziękujemy. Bóg zapłać.
  5. O sprzątanie kościoła w sobotę prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.
  6. Tygodniki katolickie N. i G.N. i są do nabycia w przedsionku kościoła.
  7. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  9. W tym tygodniu patronuje nam: w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

Dodaj komentarz